28 травня в Житомирі за дорученням начальника Житомирської районної військової адміністрації Юрія Тарасюка його заступник Павло Куц провів чергове засідання Ради безбар'єрності.

 2905 1

Члени Ради обговорили актуальні питання створення доступного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

 2905 2

У засіданні взяли участь:

 • Начальник управління соціальної політики Житомирської РВА Таїса Кондратюк;
 • Начальник відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту Житомирської РВА Ярослава Журавель;
 • Заступник керівника Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Тетяна Денисенко;
 • Головний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій по Житомирській міській територіальній громаді Житомирського районного управління ГУ ДСНС України Житомирській області Тетяна Дяченко;
 • директор КНП "Романівська лікарня" Романівської селищної ради Ірина Серт. 
 • Члени ради.

 2905 3

Під час засідання розглянули такі питання:

 • Створення та розвиток безбар’єрного простору в закладах охорони здоров’я Житомирського району.
 • Механізм забезпечення осіб з інвалідністю допоміжними засобами реабілітації відповідно до потреби та створення умов щодо ефективного їх призначення.
 • Врахування вимог Розділу 10 «Пожежна безпека» ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».

 2905 4

За результатами обговорення Рада безбар’єрності рекомендувала міським, селищним та сільським головам:

 • Забезпечити фізичну доступність осіб з інвалідністю до будівель, у тому числі до об’єктів, де надається медична допомога в громадах Житомирського району.
 • Посилити роботу щодо запровадження комплексної соціальної допомоги осіб з інвалідністю, в тому числі: учасників бойових дій, постраждалих внаслідок війни, цивільних громадян щодо порядку проведення протезування за державною програмою КПКВК 2507 ГЮ «Соціальний захист осіб з інвалідністю» в медичних закладах, реабілітаційних установах.
 • Продовжити моніторинг щодо облаштування приміщень центрів надання адміністративних послуг, утворених органами місцевого самоврядування у територіальних громадах Житомирського району, з урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до вимог Розділу 10 «Пожежна безпека» ДБН В.2.2-40:2018.

 2905 5

Заступник голови Житомирської районної державної адміністрації Павло Куц підкреслив: «Створення доступного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення є одним з пріоритетних напрямків роботи Житомирської районної державної адміністрації. Ми будемо й надалі докладати зусиль для того, щоб всі жителі району мали рівні можливості для розвитку та самореалізації».

 2905 6

Засідання Ради безбар’єрності стало ще одним кроком на шляху до створення інклюзивного суспільства на Житомирщині.

2905 7

У закладі дошкільної освіти №13 міста Коростишів Житомирської області проведено капітальний ремонт і облаштування укриттів завдяки підтримці Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Європейського Союзу та Міністерства освіти і науки України. Тепер 211 дітей зможуть продовжувати навчання у безпеці під час повітряних тривог.

«Створення безпечних умов для наймолодшого покоління українців є ключовим пріоритетом для розвитку дітей та подолання освітніх втрат, – зазначив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде. – Укриття, відбудовані ЮНІСЕФ за фінансової підтримки Європейського Союзу та інших партнерів, – це не лише безпечний простір, а й простір, де діти можуть разом навчатися, гратися, відпочивати у спокійній, ненапруженій атмосфері – простір, де діти можуть залишатися дітьми».

Ремонти й облаштування укриттів проведено у 19 дитячих садочках на Житомирщині – у містах Коростишів, Олевськ, Андрушівка, смт Романів та Попільня. Це перші дружні до дітей укриття з-посеред 63 дитячих садків у Київській, Житомирській та Чернігівській областях, де облаштовують укриття в межах цієї ініціативи.

ЮНІСЕФ вже має досвід в облаштуванні дружніх до дітей укриттів за концепцією «Нумо розвиватися». Дружні до дітей простори містять елементи, які сприяють розвитку ключових навичок дітей від 2 до 6 років. Вони забезпечують якісне освітнє середовище, яке допоможе організувати перебування дітей в укритті з користю. Навчально-ігрові простори включають зону творчості, зону природознавства та інформаційно-навчальну зону. Частини укриття устатковані столиками і стільцями для навчання та настільних ігор, стелажами для книг, а одна зі стін може використовуватися як стіна-дошка для малювання крейдою.

Ремонтні роботи в 63 дитячих садках, здійснені за кошти Європейського Союзу, включають комплексні роботи з ремонту приміщень, облаштування вентиляції, гідро- та термоізоляції, освітлення. Окрім того, було покращено санітарні умови за кошти, виділені Королівством Бельгія.

C0001136 (1)

C0001718 (1)

ГО «Інтерньюз-Україна» запрошує на вебінар «Фандрейзинг для регіональних медіа в умовах війни» від засновниці та голови правління фонду «Таблеточки» Ольги Кудіненко. Учасники пройдуть 3-годинний інтенсив і дізнаються, як ефективно залучати кошти для власних медіа.

Коли: вівторок, 4 червня, 11:00-14:00.

Де: платформа ZOOM. 

Для кого: керівників, редакторів та фандрейзерів незалежних регіональних медіа з усієї України. Вебінар буде корисним і для журналістів, які займаються фандрейзингом у своїй роботі.

Під час вебінару ви дізнаєтеся:

 • де шукати можливості для залучення коштів;
 • як позиціювання медіа впливає на залучення коштів;
 • як подавати заявки на гранти так, щоб отримати підтримку;
 • як налагоджувати довготривалу співпрацю з донором;
 • як залучити та втримати донаторів;
 • як створити успішну фандрейзингову стратегію.

Для участі у відборі, будь ласка, заповніть реєстраційну форму до понеділка, 3 червня 2024 р.

Вебінар проведе Ольга Кудіненко, засновниця благодійного фонду «Таблеточки», що опікується допомогою онкохворим дітям. Ольга має понад 13 років досвіду фандрейзингу та піар-менеджменту. Вона зібрала ефективну команду з 40 осіб та залучила на благодійність понад $31 млн для 60000 дітей. Нині «Таблеточки» входять до ТОП 5 найвпізнаваніших благодійних фондів України. Серед інших успішних проєктів Ольги - робота у Фонді Віктора Пінчука та комунікації під час реконструкції київського ЦУМу. Входить до рейтингів «100 впливових жінок України» за версією журналу Фокус (2014-2018), «100 Найвпливовіших людей України» (NV.ua, 2018-2021) та «30 успішних українців до 30» (Forbes, 2015).

За додатковою інформацією звертайтеся до координаторки проєкту Ганни Чехович Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

На черговому засіданні робочої групи «Прозорість та підзвітність» було розглянуто публічну закупівлю щодо якої Держаудитслужбою булу оголошено моніторингові процедури в квітні 2024 року.

 prpz

Нагадаємо, що Держаудитслужба це державний орган, що наділений повноваженнями здійснювати державний фінансовий контроль через проведення державного фінансового аудиту, інспектування, перевірки закупівель та моніторингу закупівлі. Більш детально ці процеси описані в Законі України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».

Так, КП «Житомирводоканал» 01 квітня 2024 року оголосило про початок публічної закупівлі «Бензин А-95, дизельне паливо, газ нафтовий скраплений по картках» на суму 8 млн 101 тис. грн. Договір з переможцем закупівлі «ПП Мобілтранс.» підписано 29 квітня 2024 року.

Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області наказом від 22 квітня розпочало моніторингову процедуру щодо проведеної закупівлі. За висновком Держаудитслужби від 06.05.2024 року було встановлено, що Замовник допустив порушення законодавства в частині не відхилення неналежної тендерної пропозиції, відміни закупівлі. Замовника було зобов’язано розірвати підписаний договір співпраці з переможцем закупівлі.

01 травня між сторонами було підписано додаткову угоду про розірвання договору співпраці та сплату фактично понесених витрати за поставлену частину палива. 08 травня Держаудитслужба підтвердила усунення встановлених порушень.

Вся інформація щодо вказаних дій опублікована на офіційному майданчику Prozorro.

Нагадуємо, що Житомирська обласна військова адміністрація запровадила прийом повідомлень про можливе нецільове використання бюджетних коштів в умовах воєнного стану.

Відповідну інформацію надсилайте на електронну адресу, яка вказана на офіційному сайті Житомирської ОВА в розділі «Прозорість та підзвітність». Це дозволить фахівцям робочої групи “Прозорість та підзвітність” аналізувати ситуації та за необхідності вживати відповідні заходи.

Скутість і незручність у спілкуванні

Людині з бойовим досвідом можуть бути притаманні замкнутість, бажання закритися від людей поруч, ізолювати себе. Такі люди можуть вважати, що тільки ті, хто пройшли через бойові дії, можуть їх зрозуміти. Ветеран  /  ветеранка також мають загострене почуття справедливості. Все це призводить до певної скутості у спілкуванні, а можлива підвищена конфліктність — до незручностей.

 bez st

Труднощі при ухваленні рішень

На війні здебільшого люди мають чітко виконувати поставлені завдання, слухатися наказів командира — це умова виживання. Через це після повернення до цивільного життя у людей з бойовим досвідом можуть виникати труднощі з самостійним ухваленням рішень.

Труднощі з концентрацією та запам’ятовуванням

Війна впливає на розумові здібності людини. Від обстрілів і бомбардувань може травмуватися мозок (так звана контузія). У бойових умовах людина недосипає, недоїдає, не має можливостей для відновлення. Під дією постійного стресу когнітивні функції людини знижуються: погіршується пам’ять, концентрація, здатність сприймати інформацію, навчатися тощо. Для фізичного та психологічного відновлення людині потрібен час.

Зміни в роботі, бізнесі, професії

Під час виконання завдань із захисту Батьківщини людина відчувала свою значимість, цінність, важливість. Цього може не бути в цивільному житті, в професії, роді занять, які вона мала, особливо якщо там уже звична, напрацьована рутина. Стає важливим знайти своє нове місце в житті: змінити професію, розпочати власний бізнес, піти навчатися. Важливо підтримувати ці прагнення та надавати ветеранам і ветеранкам можливості для розвитку.

Бажання повернутися до військового життя

Під час участі у війні людина змінюється, змінюються життєві цінності, пріоритети. Те, що було важливим до війни, вже не відкликається. Вписати себе нового  /  нову в попереднє життя надзвичайно складно. Вихід із цього незрозумілого, «чужого» життя людина бачить у поверненні до військової служби.

Немає універсальної формули, як допомогти колишнім військовим повернутися до цивільного життя: хтось хоче побути наодинці, відпочити та подумати; комусь важливо спілкуватися і діяти. Однак кожному й кожній потрібно дати можливості відновитися тим шляхом, який він або вона бачить для себе найкращим.

Людині, яка повернулася з війни знову потрібно звикати до іншого темпу життя, відновлювати зв’язки з родиною, свою роль у сім’ї. При цьому суспільство має проявити всю повноту розуміння і поваги, надати можливості для підтримки та знати, яким чином спілкуватися нам, цивільним людям, з тими, хто має бойовий досвід.

Житомир став ареною запеклих боїв на волейбольному майданчику, де чотири команди юних спортсменок змагалися за право представляти Житомирщину на всеукраїнському етапі.

 2305

Ці змагання стали справжньою подією для всіх учасників та глядачів! 

Кожна команда продемонструвала високий рівень майстерності та неабияку жагу до перемоги, роблячи кожен матч напруженим та захопливим. 

Ось результати змагань:

 Переможець: Житомирський ліцей №27

 2 місце: Команда Жеревецького ліцею Лугинської сільської ради

 3 місце: Команда Ємільчинського ліцею №2

 4 місце: Команда Бердичівської гімназії №17

Ці змагання стали чудовою можливістю для юних спортсменок:

Продемонструвати свої вміння та розкрити потенціал; 

Здобути цінний досвід командної гри; 

Відчути смак перемоги; 

Загартувати волю до перемоги. 

Вітаємо всіх учасниць змагань! 

Бажаємо їм нових перемог, досягнень та впевнених кроків до вершин спортивної майстерності! 

#разомпереможемо #плічопліч #шкільніліги #scl #scl_zhytomyrregion

2305 1

2305 2

2305 3

2305 4

Чудова пора року весна - найнебезпечніший сезон для алергіків. Причина: підвищена реакція організму на пилок рослин, від якого сховатися практично неможливо. Для такої категорії пробудження природи завжди пов’язане із сезонними захворюваннями, такими як алергічний риніт або поліноз. Їх також називають – сінна лихоманка, весняний катар, пилкова астма, сезонний риніт. Хворобливі реакції супроводжуються кон’юктивітом (свербіж, почервоніння очей, сльозотеча, але без гнійних виділень), атопічним дерматитом, сезонною бронхіальною астмою, чханням, закладеністю носа, притупленням нюху, задухою, сухим кашлем, набряком. У дітей при таких cтанах спостерігається шум та біль у вухах.

 aller

Таблиця рослин-алергенів та періоди їх цвітіння:

• Березень, квітень:   вільха, ліщина, верба;

• Квітень, травень: береза, ясен, дуб, тополя, клен, верба, в’яз, осика;

• Квітень-вересень: спори грибів-мікроорганізмів;

Травень, червень: ялина, сосна, кульбаба;

• Травень - липень: костриця, тимофіївка, їжака, тонконіг, райграс, лисохвіст, жито, пирій, ячмінь, овес;

• Червень, липень: подорожник, липа, гречані;

• Липень, серпень: кропива;

• Липень – жовтень: полин, лобода, кропива, амброзія.

Примітка: Терміни цвітіння рослин можуть змінюватися в залежності від погодних умов та кліматичного регіону.

Хто схильний до сезонної алергії?

Це переважно мешканці міст. Пояснення просте - високий ступінь забрудненості повітря місць проживання. Хімічні компоненти, що потрапляють в повітря з викидами транспорту, промисловості, через надмірне використання побутової хімії, подразнюють слизові оболонки дихальних шляхів, знижують імунітет. За статистикою страждають на алергію 25-30 % людей.

Як уберегтися?

На жаль, сучасна медицина не навчилася ефективно лікувати цю недугу. Але стабілізувати стан організму та полегшити протікання захворювання можна. Звісно, найоптимальнішим виходом із ситуації було б змінити географію свого перебування. Скажімо, взяти відпустку і поїхати подалі від небезпечного цвітіння. Але це не завжди реально.

Не забувайте про проти алергенну терапію. Будьте обережними - приймайте лиш призначені препарати. Починати варто за два тижні до початку цвітіння.

Повертаючись додому з вулиці, одразу прийміть душ, змініть одяг, промийте ніс і горло морською водою. Сушіть одяг у квартирі, а не на вулиці. Частіше робіть вологе прибирання. Користуйтеся очисниками повітря або кондиціонерами з фільтрами. Хоча б на час загострення алергії відмовтеся від алкоголю та тютюну. Дотримуйтеся гіпоалергенної дієти.

Спробуйте переглянути раціон вашого харчування. Існує немало продуктів, які пом’якшують імунну відповідь організму на алергени.

Ось прості приклади:

1. Пробіотики.

Пробіотики (біфідобактерії і лактобактерії) відновлюють кишкову мікрофлору і нормалізують травлення, але на цьому їхні корисні властивості не закінчуються. Пробіотики також впливають на імунну систему і можуть пригнічувати алергічні реакції.

2. Яблука.

Яблука багаті кверцетином — біологічно активною речовиною, яка пригнічує запальні реакції і викид гістаміну. Це натуральне “алергічне гальмо” також міститься в цибулі, часнику і капусті, тому в період цвітіння лікарі рекомендують включити їх в раціон.

3. Полуниця.

Алергія на полуницю — явище поширене, проте якщо вам пощастило мирно ужитися з цією ягодою, вона принесе вашому здоров’ю величезну користь. Вітамін C в полуниці не тільки зміцнює імунну систему, а й “втихомирює” гістамін, відповідальний за ваш алергічний нежить, свербіж в очах і напади чхання.

4. Куркума.

Індійська приправа куркума вже давно прославилася своїми протизапальними властивостями, а її активний компонент куркумін може блокувати вивільнення гістаміну, пом’якшуючи симптоми алергії. Куркумін показав потужну здатність пригнічувати всі види запалень, тому сміливо додавайте куркуму в супи, овочеві та м’ясні страви, фруктові коктейлі, молоко або ранкову каву. Увага! Куркума “не любить” термообробки.

5. Гарбузове насіння.

Всього чверть склянки сирого гарбузового насіння забезпечать вас половиною добової норми магнію, дефіцит якого підвищує рівень гістаміну в крові. Також цей мінерал підтримує нормальне функціонування нервової системи, серцевих м’язів, судин, розслаблює м’язи і полегшує дихання, що особливо важливо, якщо алергія супроводжується набряком носових пазух або кашлем.

6. Лосось.

Вживання лосося та іншої жирної риби — кращий спосіб поповнити запас жирних кислот Омега-3, які знімають запалення і алергічну реакцію. Дослідження, опубліковане в “Європейському журналі клінічного харчування”, показало, що високий вміст Омега-3 в червоних кров’яних клітинах зменшує ризик сінної лихоманки (полінозу). Спостерігаючи за мешканцями грецького острова Крит, медики виявили, що діти тут менш схильні до розвитку симптомів алергії і астми. Такий захист їм забезпечує середземноморська дієта з високим вмістом риби. Також незамінні жирні кислоти Омега-3 зміцнюють серце, поліпшують пам’ять і настрій. Чим не привід поласувати рибкою?

7. Менше вживайте перероблених продуктів.

Технологічно перероблені продукти (бекон, сосиски, котлети з фаст-фуду, ковбаса, напівфабрикати), містять велику кількість Омега-6 жирних кислот. І хоча вони так само важливі для нашого організму, як і Омега-3, їх надлишок призводить до запальних реакцій, пов’язаних з алергією. Відмовившись від рафінованих вуглеводів на користь свіжих продуктів, ви знизите швидкість утворення вільних радикалів і отримаєте більше антиоксидантів, що зменшують запалення.

Будьте здорові та не хворійте!

Відділ комунікації, організаційної та інформаційно-роз’яснювальної роботи ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».