Минулого тижня Житомирський регіон став ареною захопливих змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги», які об'єднали юні таланти з усього краю.

 plich

Всього упродовж тижня було проведено 344 гри участь у яких взяли 374 команди Змагання зібрали разом 4924 учасники, кожен з яких продемонстрував фізичну підготовку й командний дух, волю до перемоги та вміння працювати в колективі.

p01

p02

p03

p04

Рак шлунка – це злоякісне новоутворення, яке може розвинутися в будь-якій частині шлунка і поширитися на лімфатичні вузли та інші органи.

Більшість пухлин шлунка – це аденокарцинома. Інші гістологічні типи раку шлунка включають лімфому, лейоміосаркому, нейроендокринні пухлини і плоскоклітинну карциному, GIST (гастро-інтестинальні пухлини), але вони зустрічаються рідко.

До найпоширеніших симптомів раку шлунка належать: утруднене ковтання (дисфагія), біль або печіння під час ковтання, незрозуміла втрата ваги, біль у животі, нетравлення шлунка (диспепсія), швидке насичення після їжі в невеликих кількостях, нудота, аж до блювоти, тривала втрата апетиту, чорний кал, постійна і прогресуюча втома через низький рівень еритроцитів (анемія), відраза до м’ясної їжі.

 rak shl

Факторами ризику раку шлунка є:

1. Зараження бактеріями Helicobacter pylori.

2. Дієта з високим вмістом солоної та копченої їжі.

3. Дієта з низьким вмістом фруктів та овочів.

4. Вживання алкоголю.

5. Куріння.

6. Зараження вірусом Епштейна-Барр.

7. Вік старший за 50 років.

8. Наявність родичів хворих на рак шлунка.

Скринінг призначений для проведення дослідження в широкій групі людей (або популяції в цілому), які мають підвищений ризик виникнення пухлини. У більшості країн не практикується скринінг населення на виявлення раку шлунка через відсутність простих і дешевих методів обстеження та специфічних маркерів.

В Японії, де рак шлунка продовжує очолювати список злоякісних новоутворень, що є причиною смерті населення, розроблено два методи скринінгу, а саме:

1. Особам, старшим за 50 років, проводять гастроскопію з подальшим наглядом за тими, у кого знайдено шлункову патологію.

2. Особам із підвищеним ризиком раку шлунка проводиться двоконтрастна рентгенографія шлунка.

Фактором ризику раку шлунку є інфікування бактеріями Helicobacter pylori. Для виявлення хелікобактерної інфекції на сьогодні використовується кілька способів:

1.Тест на наявність антитіл в крові. Аналіз крові показує, утворилися в організмі антитіла до бактерій Helicobacter pylori - їх наявність означає присутність збудника і, відповідно, ризики для здоров`я.

2. Дихальний тест, який заснований на біохімічному методі визначення наявності в організмі хелікобактер по уреатній активності бактерії.

3. Фекальний тест. Антиген, присутній у фекаліях, також вказує на присутність хелікобактерної інфекції, дозволяє оцінити ефективність лікування, спрямовану на усунення Helicobacter pylori або підтвердити попередньо поставлений діагноз.

   Слід ще раз підкреслити, що єдиним критерієм ефективності скринінгових програм є зниження смертності від цього захворювання, а не виявлення більшої кількості цієї патології .

Можливо знизити ризик розвитку раку шлунка, виконуючи такі дії:

• Обмежити кількість алкоголю.

• Не курити.

• Уникати вживання копчених і маринованих продуктів, а також солоного м’яса та риби.

• Більше вживати свіжі фрукти й овочі та багато цільнозернових продуктів, таких як цільнозерновий хліб, крупи, макарони та рис.

• Підтримуйте здорову вагу тіла.

Будьте здорові та не хворійте!

Відділ комунікації, організаційної та інформаційно-роз’яснювальної роботи ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Житомирську обласну військову (державну) адміністрацію підключено до Єдиного порталу повідомлень викривачів. Цей крок є частиною стратегії боротьби з корупцією в Україні та впровадження політики прозорості і доброчесності в діяльності державних інституцій, передбаченої Законом України „Про запобігання корупції” та Державною антикорупційною програмою на 2023-2025 роки.

 portal

Єдиний портал – це онлайн-платформа, яка дозволяє працівникам організацій анонімно повідомляти про факти корупції у її внутрішньому середовищі.

Цей інструмент створено з метою забезпечення безпечного та конфіденційного каналу для викривачів, який мінімізує людський фактор, унеможливлює втручання в систему і витік інформації. Тож, якщо вам стали відомі факти корупційних правопорушень у вашій організації, повідомляйте про них. Портал підкаже, як це зробити швидко і правильно.

Будь-яка особа, якій стала відома інформація про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, може повідомити про це на Порталі за посиланням https://whistleblowers.nazk.gov.ua . Законодавство не містить будь-яких обмежень з цього питання. Однак не кожен може набути статус викривача.

Особа вважається викривачем за сукупності таких умов: переконання у достовірності інформації; наявність фактичних даних; ця інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходження нею служби чи навчання.

У разі відсутності хоча б однієї з вищевказаних умов особа вважається заявником.

Варто зазначити, що підключення організацій до Єдиного порталу повідомлень відбувається за графіком, затвердженим НАЗК. Якщо ваша установа ще не підключена до порталу, ви можете використовувати інші доступні канали повідомлення про корупцію.

Захворюваність на ГРВІ, в тому числі грип та COVID-19 вже другий тиждень поступово знижується. В період 12.02.2024р.-18.02.2024 р. (7-й тиждень епідсезону 2023-2024 рр.) в порівнянні з попереднім тижнем відбулось зменшення рівнів захворюваності на 27%, проте показник на 100 тисяч населення перевищує епідемічний поріг на 35% та залишається на високому рівні.

g 19.02

Епідемічний поріг перевищено в усіх 4-х районах області. Найвищі рівні захворюваності відмічаються в Житомирському районі.

За звітний тиждень захворюваність знизилась в основному за рахунок дитячого населення, що в першу чергу пов’язано з запровадженням обмежувальних заходів в організованих колективах.

Питома вага госпіталізованих серед захворілих щотижня залишається майже незмінною та коливається в межах 2-3 %. 70% госпіталізованих – діти до 17 років.

Захворюваність на COVID-19 має тенденцію до зниження.

За звітний 7 тиждень епідсезону (12.02.2024р. - 18.02.2024р.):

- на ГРВІ захворіло 9640 осіб;

- показник захворюваності 776,6 на 100 тисяч населення;

- серед дітей до 17 років зареєстровано 5195 випадків;

- госпіталізовано 285 осіб (в т.ч. 200 дітей до 17 років);

- 103 випадки COVID-19;

- 19 госпіталізованих із COVID-19;

- 1 летальний випадок внаслідок COVID-19;

- 2 летальні випадки внаслідок грипу.

Всього з початку епідемічного сезону (з 02.10.2023):

- на ГРВІ захворіли 174054 особи;

- серед дітей до 17 років зареєстровано 99894 випадків;

- госпіталізовано 4528 осіб (в тому числі 2814 дітей);

- 6364 випадки COVID-19;

- 1238 госпіталізованих із COVID-19;

- 28 летальних випадків внаслідок COVID-19;

- 5 летальних випадків внаслідок грипу;

- проти грипу щеплено 3650 осіб.

ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Про це свідчать результати другої хвилі дослідження компанії Gradus у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

 2002

Наразі найпоширенішими причинами стресу лишаються повномасштабна війна та фінансові складнощі. При цьому результати дослідження демонструють ріст використання позитивних стратегій боротьби зі стресом, в тому числі технік самодопомоги.

Більше про ключові показники дослідження — на картинках.

2002 1

2002 2

2002 3

2002 4

2002 5

2002 6

2002 7

2002 8

2002 9

15 лютого на майданчику офіційного медіа-центру Житомирської ОВА відбувся брифінг щодо епідемічної ситуації в області.

gr

 Подаємо текст виступу на брифінгу виконувача обов’язків генерального директора ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Івана Киричука.  

«Від початку епідсезону, тобто з жовтня 2023 року, на грип та інші гострі респіраторні інфекції в області захворіло 164414 осіб, в тому числі 94699 дітей у віці до 17 років. Діти у віковій структурі хворих складають 57,6%.

Показник захворюваності на гострі респіраторні інфекції, включно із COVID-19, на 6-му тижні поточного року знизився з 1159,8 до 1057,2 на 100 000 населення, перевищення епідемічного порога розрахованого для області, зменшилось з 101 до 83% відповідно.

Епідемічний поріг перевищено в усіх 4-х районах області. Найвищі рівні захворюваності відмічаються в Житомирському та Бердичівському районах. 

Серед захворілих 54% - діти до 17 років, відмічається зниження захворюваності на 11%, що пов’язано з запровадженням обмежувальних заходів в організованих колективах.

Питома вага госпіталізованих серед захворілих залишається майже незмінною та коливається в межах 2-3 %. 71% госпіталізованих – діти до 17 років.

Вакциновано проти грипув області3533осіб. На початку лютого в область надійшло 540 доз вакцини проти сезонного грипу для проведення вакцинації осіб з груп ризику: 

  1. Медичні працівники.

2.Вагітні.

3.Літні люди 60 +.

4.Люди із хронічними захворюваннями.

5.Люди з онкологічними захворюваннями.

На минулому тижні з цих груп вже щеплено 267 осіб,і на протязі поточного тижня щеплення цією вакциною визначених  на місцях контингентів продовжується.

Районні відділи ОЦКПХ продовжують інформувати керівників територіальних громад про результати щотижневих моніторингів захворюваності населення на грип та гострі респіраторні  вірусні інфекції - для прийняття рішень щодо запровадження обмежувальних заходів в окремих навчальних закладах та організованих дитячих колективах локально в залежності від епідситуації.

Станом на 12 лютого обмежувальні заходи запроваджені в усіх районах області, а саме:

  • -  В Житомирському районі переведено на дистанційне навчання 39 закладів середньої освіти, окремо 90 класів та 3 заклади дошкільної освіти;
  • - В Бердичівському районі на дистанційному навчанні 16 закладів середньої освіти, в тому числі всі 15 закладів Бердичева та 5 класів;
  • - В Коростенському районі на дистанційному навчанні 18 закладів середньої освіти, окремо 4 класи, 29 заклади дошкільної освіти та 2 групи в окремих дитячих садках;
  • - В Звягельському районі на дистанційному навчанні 5 закладів середньої освіти, окремо 44 класи та припинено навчання в 5 дитячих садках.

Керівникам закладів освіти необхідно продовжувати щоденний моніторинг відвідуваності учнями освітнього процесу із з’ясуванням причини їх відсутності. У разі виявлення 50% відсутніх дітей з приводу захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції в одному класі або високій захворюваності у 20% класів навчального закладу - невідкладно інформувати органи місцевого самоврядування для прийняття рішень про введення обмежувальних заходів.

Незважаючи на те, що захворюваність населення на COVID-19 має тенденцію до зниження рівнів впродовж епідемічного сезону,в області зареєстровано 27 летальних випадків внаслідок COVID-19. 

В області щеплено від COVID-19 від початку компанії 1046918 осіб, в т. ч. 1 дозою – 483997, 2 дозою – 455809, додатковою -1035, першою бустерною – 93408, другою бустерною – 12669 осіб. Вакцина в наявності є в усіх центрах первинної медичної допомоги. Тому ми радимо людям, які не мають щеплень проти COVID-19, пройти рекомендований курс вакцинації, а також людям 60+ та з хронічними захворюваннямиотримати 2-гу бустерну дозу вакцини   проти COVID-19 в пунктах щеплення за місцем проживання.

Ще раз нагадуємо всім громадянам прості заходи з попередження зараження грипом та іншими гострими респіраторними інфекціями: 

 - уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

- обов`язково використовуйте маску в разі захворювання на ГРВІ, при відвідуванні торгових центрів, ринків, лікувальних закладів, в громадському транспорті;

- уникайте місць великого скупчення людей;

- часто провітрюйте свої житлові приміщення;

- часто мийте руки з милом;

- не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;

- уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;

- дотримуйтесь кашлевого етикету-прикривайте ніс і рот під час чихання або кашлю.

Шановні громадяни! Виконуйте ці прості заходи профілактики гострих респіраторних інфекцій та бережіть своє здоров`я!»

Відео брифінгу: https://oda.zht.gov.ua/news/na-majdanchyku-ofitsijnogo-mediatsentru-zhytomyrskoyi-ova-vidbuvsya-bryfing-shhodo-epidemichnoyi-sytuatsiyi-v-oblasti/

ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»