24 листопада голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко разом із головою Житомирської обласної ради Володимиром Федоренком, народними депутатами України та депутатами обласної ради оглянули об’єкти, реалізовані в області завдяки програмі Президента «Велике будівництво», зокрема сучасне приймальне відділення в м. Новограді-Волинському.

«Одним із прикладів розвитку інфраструктури за останні два роки є розбудова й оновлення медичної сфери, яка довгі роки потребувала втручання з боку держави. Переконаний, що президентська програма вже суттєво покращила можливості системи охорони здоров’я на Житомирщини та України в цілому. Зараз вкрай важливо, щоб у кожному куточку області громадяни мали можливість отримувати медичні послуги у просторих та укомплектованих сучасним медобладнанням приймальних відділеннях. Щоб медикам не доводилося везти людину з одного кінця лікарні в інший для обстеження. Наша ціль – рятувати життя, не витрачаючи дорогоцінний час», – наголосив Віталій Бунечко.

У приймальному відділенні лікарні у Новограді-Волинському було зроблено критий під’їзд для швидких, збільшено кількість кімнат для хворих та кімнат, де надаватимуть безпосередньо медичну допомогу. Також для безпеки пацієнтів та зручності лікарів у приймальному відділенні зробили кілька вхідних груп. Окремо вхід для інфікованих та лежачих хворих.

В оновленому відділенні доступний весь комплекс діагностичних процедур: лікарня має комп’ютерний томограф та інше оснащення, яке дозволить проводити оперативне діагностування хворих, а отже – допомогти у швидкому одужанні жителів Новоград-Волинського району.

Окрім огляду оновленого відділення, відвідали так званий медичний довгобуд, що розташований поруч із лікарнею, – розпочате ще у 2012 році незавершене будівництво хірургічного корпусу. Проєкт передбачає розширення площі хірургічних відділень, створення сучасних операційних з усім необхідним високотехнологічним обладнанням.

Як зазначає керівництво закладу, будівництво нових медблоків дасть змогу об’єднати на площах операційного блоку відповідні зали, допоміжні приміщення, які входять до операційного блоку та центральне стерилізаційне відділення.

«Тільки минулого року, завдяки увазі держави, ми змогли зрушити з мертвої точки процес, який тривав би ще з десяток років. Впевнений, що нині необхідно прорахувати наші можливості для завершення будівництва протягом найближчих декількох років. Сподіваюся, що спільними зусиллями нам вдасться перетворити цю «коробку» в осередок надання якісних медичних послуг. На сьогодні виконано роботи з перенесення усіх зовнішніх інженерних мереж, зведено каркасну будівлю та виконано роботи зі спорудження підстанції», – повідомив Віталій Бунечко.

Голова Житомирської ОДА також додав, що пріоритетом у роботі й надалі залишиться будівництво нових, реконструкція та капітальний ремонт вже працюючих лікувальних закладів та інших об’єктів соціальної сфери для того, щоб жителі області мали можливість отримувати якісні медичні послуги у нових та сучасно обладнаних приміщеннях.

Нагадаємо, що Віталій Бунечко та Олексій Чернишов оглянули хід реконструкції обласного онкодиспансеру.

251121 251121

251121 1 251121 2

251121 3 251121 4

Уряд під час засідання 24 листопада підтримав постанову, яка дасть можливість залучити 25,5 млн євро від Кредитної установи для відбудови (КfW) на реалізацію проекту «Енергоефективність у громадах». За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, ці кошти будуть спрямовані на впровадження заходів з енергоефективності у Запоріжжі та Житомирі.

«Наступного року програма енергоефективності стане частиною президентської програми «Велике будівництво». Маємо кілька проектів з міжнародними партнерами, які дозволять акумулювати достатньо коштів на реалізацію цієї ініціативи», — зазначив очільник Уряду.

         Як повідомив Прем’єр-міністр, в межах спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Енергоефективність громадських будівель в Україні» розпочав свою роботу Координаційний комітет. Реалізація проекту дозволить термомодернізувати близько 1000 громадських будівель: дитячі садки, школи, заклади охорони здоров’я, а також об’єкти соціального, адміністративного та культурного призначення.

Тема насильства щодо жінок знаходиться сьогодні в центрі уваги громадськості всього світу. Насильство по відношенню до жінок – це порушення прав і свобод людини. Цього року виповнюється 30 років глобальної кампанії 16 днів. Основна увага інформаційних кампаній в 2021 році буде зосереджена на припинення насильства у сфері праці, в приватних та громадських місцях, і темі вбивства жінок. Жінки мають право на світ роботи, вільний від насильства і домагань.

З історії виникнення кампанії 16 днів:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством по відношенню до жінок ( Згідно з Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, 1981 р.)

2 грудня – Всесвітній день боротьби проти рабства

6 грудня – річниця вбивства жінок в Монреалі – Національний День пам’яті і Боротьби з насильством над жінками. В цей день у 1989 році в Монреальському університеті 25-річний чоловік відкрив стрілянину з автомата, внаслідок чого загинуло 14 жінок та 13 було поранено. Перед тим, як застрелитися, чоловік написав передсмертного листа, в якому виступив проти жінок.

10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини ( святкування Всесвітньої декларації прав людини 1948 р.)

За даними Національної поліції України, за 12 місяців 2020 року надійшло 208 784 звернень щодо домашнього насильства; складено 133 690 адміністративних протоколів за ст. 173-2 КУпАП; винесено 42 179 термінових заборонних приписів щодо кривдників; на обліку перебуває 81 968 кривдників. У 2020 році також спостерігалася тенденція щодо зростання кількості облікованих кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством: за цей період зафіксовано 3 972 таких порушення (за аналогічний період 2019 року – 2 554 порушення), а також – 2 213 облікованих кримінальних правопорушень за статтею 126-1 Кримінального кодексу України «Домашнє насильство» (за аналогічний період 2019 року – 1 068).

На Національній гарячій лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, роботу якої впроваджує ГО «Ла Страда-Україна», в 2020 році надано 29 511 консультацій, з яких 95,7% безпосередньо стосувалися питання домашнього насильства. Згідно з даними, наданими ГО «Ла Страда-Україна», в 2020 році на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації надійшло 119 звернень українських громадян щодо насильства за кордоном (від 99 жінок та 20 чоловіків). Найбільше дзвінків, а саме 25%, надійшло з Польщі. Іншими країнами, з яких надходила велика кількість дзвінків, були: США, Іспанія, Чехія, Канада, Італія, Російська Федерація. Поодинокі звернення надходили також із Йорданії, Малайзії, Німеччини, Франції та інших країн. Висновок Категорія українських громадян, які постраждали від домашнього насильства за кордоном, випадає з поля зору органів державної влади, тому вони є незахищеними від злочину, а кривдники залишаються непокараними.

Створення безпечного середовища для життя, роботи та розвитку жінкам та дівчатам в Україні стало важливим завданням для керівників місцевих органів влади. На сьогодні в Україні почали відбуватися заходи по створенню спеціалізованих служб допомоги жінкам та дітям, які стали жертвами домашнього насильства та насильства за ознакою статі: притулки для тимчасового перебування, денні центри для отримання юридичної та психологічної допомоги, мобільні бригади фахівців для оперативного втручання в ситуацію насильства щодо жінок, дітей, людей з інвалідністю, осіб похилого віку.

Громадські організації не стоять осторонь цієї проблеми, проводять активну роботу з питань просвіти населення щодо важливості ратифікації Стамбульської конвенції, яка удосконалить систему захисту жінок від домашнього та гендерно зумовленого насильства в Україні.

City Насилие 1

З 18 листопада по 12 грудня 2021 року, Державна Установа «Офіс розвитку підприємництва та експорту» у співпраці з Інститутом Маркетингу Естонії проводять набір на освітню програму Export Academy 2022. З детальним описом Програми, умовами участі та термінами реалізації Ви можете ознайомитися за посиланням: https://export.gov.ua/education/179-export_academy_2022

Export Academy 2022 - це навчальна програма для українських МСБ підприємств, які планують виходити на зовнішній ринок або бажають розширити експортну діяльність. За результатами навчання на програмі учасники створять детальний індивідуальний експортний план з виходу на міжнародні ринки для своєї компанії.

Програма передбачає:

  • 2 формати участі: самостійний та з менторським супроводом
  • 6 навчальних модулів
  • теоретичні матеріали та 6 практичних воркшопів з тренерами Програми
  • виконання практичного домашнього завдання
  • сесії зворотного зв'язку від тренерів Програми за результатами виконання домашнього завдання
  • доступ до закритого віртуального тренінгового центру, де проходить навчання учасників та розміщенні навчальні відео та матеріали, а також оцінюється прогрес
  • нетворкінг для побудови довготривалих ефективних відносин, розвитку бізнесу, пошуку нових клієнтів та створення партнерств для експорту.

До навчання запрошуються підприємства з числа малого та середнього бізнесу, менеджерів зовнішньоекономічної діяльності, керівників компаній, які вже мають досвід експорту або планують виходити на експорт у 2022 році з усіх галузей.

Навчання проходитиме з січня по червень 2022 року. Один модуль Програми вивчається впродовж одного місяця. Навчання на Програмі Export Academy 2022 відбуватиметься українською мовою, але учасникам необхідне знання англійської мови для виконання домашніх завдань. Учасник Програми повинен передбачити орієнтовно 5 годин на тиждень для проходження навчання та належного виконання домашніх завдань, а також участь у практичних семінарах в рамках Програми. По закінченню курсу учасники, які виконали всі завдання програми, отримають сертифікат міжнародного зразку від Інституту Маркетингу (Естонія).

Завдяки програмі Президента «Велике будівництво» в областях реалізовано значно більше інфраструктурних проєктів у порівнянні з попередніми роками, програма охоплює фактично кожну громаду в Україні. Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив у «Суботньому інтерв’ю» на Радіо Свобода.

«Це найважливіший проєкт, який дозволив економіці м’якше пройти період коронакризи минулого року. Це інвестиції в економіку, які створили значний мультиплікативний ефект та допомогли втриматися бізнесу. Вважаю, що це показовий проєкт, який дає нам змогу вийти на зростання ВВП в умовах світової кризи», — сказав Прем’єр-міністр.

Також Денис Шмигаль зазначив, що програма «Велике будівництво» позитивно впливає на зростання середньої заробітної плати.

«Середня зарплата в Україні цього року перевищила 500 доларів. Ми плануємо й надалі нарощувати темпи інвестицій в Україну й темпи зростання добробуту людей», — додав очільник Уряду.

Прем’єр-міністр повідомив, що за ініціативи Володимира Зеленського розпочато масштабний проєкт з оновлення залізничної інфраструктури «Нова українська залізниця». Окрім оновлення рухомого складу «Укрзалізниці», відбувається електрифікація низки ділянок, завдяки чому Черкаси та Житомир зможуть отримати швидке залізничне сполучення з Києвом. Крім того, за словами Глави Уряду, заплановано низку інших подібних проєктів.

«У мене завжди було питання, чому люди з обласних центрів не мають прямого сполучення зі столицею. Я сам в дитинстві їздив до Черкас, і тоді не розумів, чому так, чому я маю десь пересаджуватися або їхати автостопом, на автобусах добиратися і так далі?» — зазначив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, що Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов під час робочої поїздки до Житомирщини зазначив, що в рамках президентської програми “Велике будівництво” у 2022 році в області реалізовуватиметься низка проєктів економічного розвитку. 

241121

241121

Сьогодні, 23 листопада, голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко провів щоденний онлайн-брифінг щодо епідемічної ситуації в області та проведення вакцинації від COVID-19.

Так, голова ОДА повідомив, що сьогодні у стаціонарах лікуються 1489 хворих із підтвердженим діагнозом коронавірус, з яких кисневу підтримку отримують 1091 людина та до апаратів ШВЛ підключено 58 хворих.

Найбільша завантаженість ліжок хворими на COVID-19 та піцієнтами з підозрою на коронавірус спостерігається у 4-х медичних закладах Житомирської області: в Баранівській ЦРЛ – 79%, Андрушівській лікарні – 70%, Попільнянській лікарні – 67% та лікарні №1 міста Житомира – 66%.

Віталій Бунечко наголосив, що вакцинація є ефективним захистом проти коронавірусної хвороби.

«87% пацієнтів із важким перебігом хвороби – невакциновані. Вакцини проти COVID-19 критично важливі для стримування пандемії у поєднанні з застережними заходами», — додав голова Житомирської ОДА.

Він також повідомив, що станом на сьогодні у Житомирській області проведено понад 709 тисяч щеплень проти коронавірусу, за минулий тиждень вакциновано понад 53 тисячі осіб, за минулу добу 22 листопада – 8 397 жителів області.

Нагадаємо, що за минулу добу, 22 листопада, у Житомирській області зареєстровано 107 нових лабораторно підтверджених та 21 летальний випадок захворювання на коронавірусну інфекцію.

Детальніше у Відео 

Під час робочої поїздки до Житомирської області Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов поспілкувався на актуальні теми в ефірі телеканалу «C-TV» у Житомирі.

Серед питань, що були підняті у програмі, реалізація на Житомирщині програми Президента України «Велике будівництво».

Зокрема Міністр зазначив, що Житомирщина виконує проєктні плани в рамках програми «Велике будівництво». Протягом 2020-2021 років реалізовано більше 20 проєктів.

Також Олексій Чернишов повідомив, що на нараді в облдержадміністрації верифікували стан добудови цих об’єктів у 2021 році та, головне, обговорили нові проєкти на 2022 рік.

«Програма продовжується та розширюється. Наступного року будуватимуться як об’єкти соціальної сфери, так і проєкти економічного розвитку. Зокрема йдеться про будівництво в Житомирській області індустріального парку», – сказав Міністр розвитку громад і територій України.

Детальніше дивіться у сюжеті телеканалу «C-TV».

Нагадаємо, що під час робочої поїздки до Житомирської області Олексій Чернишов та голова облдержадміністрації Ві.талій Бунечко оглянули завершальні роботи в обласному онкодиспансері. 

Детальніше у Відео