Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року №1266, що вносить зміни до Постанови КМУ від 11.10.2016 року №710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами)) інформує про проведення відкритих торгів на закупівлю.

На підставі розрахунку Потреби в коштах на оплату енергоносіїв на 2023 рік КП «Коростишівський комунальник»

 1. Найменування: КП «Коростишівський комунальник»
 2. Місце знаходження: Україна, 12501,Житомирська обл., м.Коростишів , вул.Святотроїцька,6
 3. Код ЄДРПОУ 34403525
 4. Категорія предмета закупівлі: товар
 5. Предмет закупівлі за кодом ДК 021:2015: 09310000-5 – Електрична енергія на 2023рік
 6. Дата оголошення: 02 грудня 2022 року.
 7. Відкриті торги з урахуванням особливостей, визначених Постановою КМУ від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування;
 8. UA-2022-12-02-003125-a;
 9. Очікувана вартість закупівлі: 300000 кВт/год * 6,00 грн. = 1800000,00 грн. (Один мільйон вісімсот тисяч гривень 00копійок), в т.ч. ПДВ; КЕКВ 2610;

За допомогою інтернет-ресурсу Оператору ринку https://www.oree.com.ua/index.php/indexes станом на листопад місяць 2022 року та на підставі комерційних пропозицій потенційних постачальників.

Постачальник Ціна (без ПДВ та тарифу передачі), грн.

Ціна

(з ПДВ та з урахуванням тарифу передачі), грн.

Інтернет ресурс
Житомирська обласна енергопостачальна компанія (ЖОЕК) 4,60 5,94 https://www.ztoek.com.ua/dp-operator-rynku-serednozvazhena-czina-elektroenergiyi-u-zhovtni-vdvichi-bilshe-nizh-v-analogichnomu-periodi-mynulogo-roku/
Чернівецька обласна енергопостачальна компанія (ЧОЕК) 4,35 5,64 http://ek.cv.ua/komerc-jn-propozic-/
Товариство з обмеженою відповідальністю «Рівненська обласна енергопостачальна компанія» (РОЕК) 4,75 6,12 https://www.ez.rv.ua/nepobutovyj-spozhyvach/
Середня ціна: 4,80 5,90
Приймемо розрахункову очікувану вартість 6,00 грн., в т.ч. ПДВ та з урахуванням вартості послуг з передачі електричної енергії оператору системи передачі 345,64 грн/МВт-год (без урахування податку на додану вартість)

 1. Обсяг поставки: 300000 кВт/год;
 2. Строк поставкиз 01 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року;
 3. Перелік операторів системи розподілу, до яких під’єднані Об’єкти Споживача та в межах яких Споживачем можуть надаватись Постачальнику Заявки:

Акціонерне товариство «Житомиробленерго» - оператор системи розподілу на території Житомирської області;

 1. Оплата оператору систем розподілу – здійснюється замовником самостійно відповідному договору з оператором системи розподілу;
 2. Оплата оператору системи передачі - здійснюється електропостачальником, вартість послуг з передачі включається до вартості електроенергії;

Приймання – передача електричної енергії, поставленої Постачальником та прийнятої Споживачем/Замовником у звітному місяці, оформлюється шляхом підписання уповноваженими особами Сторін щомісячних актів приймання-передачі.

 1. Об’єкти споживання відносяться до групи «Б» з лічильниками.;
 2. Клас напруги: 2 клас;
 3. Мета використання Товару: для задоволення потреб у споживанні електричної енергії об’єктів Замовника.

                 Уповноважена особа                                       І.В.Харпатіна

                  Директор                                                          Вячеслав Чернявський

Напередодні новорічно-різдвяних свят лісові насадження Житомирщини зазнають непоправної шкоди, адже попит на живі ялинки та сосни сприяє вирубуванню хвойних дерев.

Коростишівська міська рада звертається до мешканців громади з проханням не вирубувати зелених красунь, а знаходити альтернативні рішення під час святкування зимових свят, що дозволять зменшити випадки несанкціонованої вирубки хвойних дерев.

У торгових центрах, супермаркетах та на ринках можна придбати штучні ялинки, які не поступаються красою і пишністю справжнім і до того ж їх можна встановлювати впродовж багатьох років. Що ж стосується запаху хвої, то можна використовувати для ароматизації приміщень натуральні ефірні олії хвойних рослин, які, окрім гарного запаху у домівці, позитивно впливають на здоров’я людей.

Нагадаємо, щороку у грудні, напередодні Нового року та Різдва, Державною екологічною інспекцією Поліського округу та правоохоронними органами проводиться заходи щодо попередження незаконної рубки хвойних насаджень, безконтрольного перевезення та реалізації новорічних ялинок, а також притягнення до відповідальності за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних дерев. З цією метою проводитимуться спеціальні рейди-перевірки в лісах, особливо на територіях природно-заповідного фонду, на автодорогах, залізничних вокзалах і ринках області. Рейдові групи перевірятимуть законність заготівлі, перевезення та реалізацію ялинок.

Громадяни, які незаконно торгуватимуть ялинками, притягуватимуться до адміністративної чи кримінальної відповідальності у встановленому законом порядку. Відтак, за рубку та реалізацію ялинок передбачені штрафи, відповідно до статті 65 та 88-1 КУпАП, штраф для громадян становить в розмірі від 510 до 1700 грн з конфіскацією насаджень, а на посадових осіб - від 2550 до 5100 грн з конфіскацією. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від 16 до 18 років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (ст. 307 КУпАП).

Також відповідно до Постанови КМУ від 23.07.2008 № 665 діє такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев до ступеня припинення росту становить від 42 грн (діаметр дерева у корі біля шийки кореня 10 і менше см) до 3109 грн (діаметр 46,1-50 см) за кожне дерево. У грудні - січні розмір шкоди обчислюється за цією таксою, збільшеною у 3 рази.

ialynka

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області проведено перерахунки пенсій з 1 грудня 2022 року у зв’язку із :

   Підвищення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

Відповідно до закону України « Про Державний бюджет України на 2022 рік» зростає розмір прожиткового мінімум. Це є підставою для перерахунку розмірів мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень , мінімальних пенсійних виплат , максимальної пенсії , які залежать від прожиткового мінімуму .

Так , прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність , зростає на 66 грн – з 2027 грн до 2093 грн. Перерахунку підлягають пенсії 289,8 тис. пенсіонерів області.

Розмір підвищення у кожного пенсіонера визначається індивідуально та залежить від того , чи є в пенсійній виплаті складові , розмір яких базується на прожитковому мінімумі.

Встановлення мінімальної пенсійної виплати непрацюючим особам з повним страховим стажем

У непрацюючих пенсіонерів віком до 70 років , пенсію яким призначено відповідно до Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування » та які мають страховий стаж чоловіки – не менше 35 років, жінки - не менше 30 років, розмір мінімальної пенсійної виплати не може бути менше 2500 грн.

Якщо розмір їх пенсійної виплати з урахуванням надбавок , підвищень, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством ( крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 2500грн., встановлюється доплата до пенсії в сумі , що не вистачає до зазначеного розміру. Тим, хто має меншу тривалість страхового стажу, доплата встановлюється до розміру , пропорційного до наявного в них страхового стажу. Ця доплата   враховується при проведенні подальших перерахунків.

Тим, хто отримує «страхову» пенсію , має повний страховий стаж і продовжує працювати, доплата до 2500 грн або до розміру, визначеного пропорційного наявного стажу, встановлюється здати звільнення з роботи.

Зміною показника середньої заробітної плати

Показник середньої заробітної плати застосовується при обчисленні пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та непрацездатним членам їх сімей .

Всі перерахунки проведено автоматично т а не потребують додаткових звернень пенсіонерів до сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

                                                                 Головне управління

Пенсійного фонду України

                                                                 в Житомирській області

uvaga

Відповідно до розпорядження голови ради оборони Житомирської області від 28.11.2022 року №86 "Про введення в дію рішення ради оборони Житомирської області від 28.11.2022", витягу з рішення ради оборони Житомирської області від 28.11.2022 р. "Про забезпечення здійснення заходів правового режиму воєнного стану", для інформування населення щодо порядку дій у разі порушення роботи систем життєзабезпечення та об`єкти господарювання щодо дій за сигналами оповіщення у випадку виникнення надзвичайних ситуацій в умовах повного відключення електроенергії (блекауту) розроблено ІНСТРУКЦІЇ

ІНСТРУКЦІЯ

для населення щодо порядку дій у разі порушення роботи

систем життєзабезпечення

1. Деякі питання які необхідно здійснити заздалегідь, аби краще обладнати своє житло на випадок надзвичайної ситуації і захистити себе і близьких:

1.1. За можливості дізнатися, де знаходяться найближчі укриття і перевірити стан підвального приміщення.

1.2. Перевірити наявність аварійного виходу.

1.3. Зробити запаси питної та технічної води, продуктів тривалого зберігання.

1.4. Перевірити наявність в аптечці засобів надання першої медичної допомоги і продумати, які ліки можуть знадобитися протягом тривалого часу.

1.5. Підготувати засоби первинного пожежогасіння.

1.6. Подбати про альтернативні засоби освітлення приміщення на випадок відключення енергопостачання (ліхтарики, свічки).

1.7. За можливості, підготувати альтернативні засоби для приготування їжі у разі відсутності газу і електропостачання (печі, газові плити, примуси, тощо).

1.8. Зібрати найнеобхідніші речі та документи на випадок термінової евакуації або переходу до сховищ (укриттів).

1.9. Подбати про справний стан приватного транспорту і запас палива для вчасної евакуації з небезпечного району.

1.10. У холодну пору подумати про альтернативний обігрів оселі на випадок відключення централізованого або індивідуального опалення.

2. При аварії на газопроводі систем газопостачання та газифікації:

2.1. Відчувши у приміщенні запах газу, негайно перекрити газовий кран.

2.2. Не курити, не запалювати сірники, не вмикати світло та електроприлади (найкраще знеструмити всю квартиру, відключивши електроживлення), щоб уникнути вибуху.

2.3. Провітрити все приміщення, а не тільки загазовану кімнату.

2.4. Залишити приміщення і не заходити в нього до зникнення запаху газу.

2.5. Якщо запах не зникає, терміново викликати аварійну газову службу за телефоном „104”.

3. При перепадах або відключенні напруги в електричній мережі:

3.1. Дізнатися від місцевої влади адреси розміщення пунктів незламності (обігріву) та за потреби прямувати туди.

3.2. Відключити електропобутові прилади, за можливості – знеструмити все помешкання (будинок).

3.2. Бути обережним, використовуючи для освітлення квартири (житлових приміщень) господарські свічки, фонарики чи сухий спирт.

3.3. На вулиці не наближатися ближче ніж на 5 – 8 метрів до обірваних або провислих дротів. Організувати охорону місця аварії та негайно зателефонувати за номером „101”.

3.4. Якщо дріт впав поблизу, відійти від небезпечної зони дрібними кроками або стрибками (тримаючи ступні ніг разом), щоб уникнути ураження напругою.

4. У випадку відсутності опалення:

4.1. Дізнатися від місцевої влади адреси розміщення пунктів незламності (обігріву) та за потреби прямувати туди.

4.2. Для обігріву приміщення варто користуватись електрообігрівальними пристроями тільки заводського виготовлення. Слід пам’ятати, що опалення квартири за допомогою газової або електричної плити може призвести до трагедії.

4.3. Не вмикати у квартирах більше одного електрообігрівача – може не витримати загальнобудинкова мережа.

4.4. Не використовувати у квартирах „буржуйки”, бензинові, дизельні генератори, газові балони.

4.5. Для збереження в приміщенні тепла, щільно закрити вікна шторами, жалюзями, ролетами, заклеїти щілини у вікнах та балконних дверях, закрити їх ковдрами.

4.6. Обрати одне приміщення в оселі для обігріву, облаштувати там спальне місце.

4.7. Не вживати алкогольні напої заради хибного відчуття зігріву.

5. У разі відсутності централізованого водопостачання або неможливості використання питної води з джерел централізованого водопостачання:

5.1. Користуватися водою з:

бюветів та інших джерел децентралізованого водопостачання (колодязів, шахтних криниць тощо);

пунктів розливу питної води, пересувних та стаціонарних.

5.3. Використовувати фасовану пляшкову воду та воду в ємностях для індивідуального користування.

5.4. Зберігати питну воду потрібно в закритих ємностях. Водночас обов’язково позначити стікерами з написами „Вода знезаражена для пиття”, „Вода для технічних потреб”, „Вода для господарських потреб”. Зазвичай роблять 2-3-добовий запас.

5.5. Слід звернути увагу, що воду з відкритих водойм потрібно використовувати тільки для технічних цілей. Для пиття та приготування їжі воду потрібно кип’ятити.

 

ІНСТРУКЦІЯ

дій за сигналами оповіщення

«Увага всім», «Повітряна тривога»

І. Дії власників (адміністрацій) магазинів, ринків, торгово-розважальних центрів та інших торговельних комплексах, закладів громадського харчування та їх відвідувачів.

1.1. Підготовчі заходи:

1.1.1 Рекомендації власникам:

- розробити маршрути евакуації до найближчого укриття (власного aбo за договором з іншим суб’єктом господарювання) для персоналу та відвідувачів;

- позначити їх відповідними покажчиками;

- призначити осіб, відповідальних за оповіщення, відкриття дверей запасних евакуаційних виходів, забезпечення порядку під час евакуації, збереження майна тощо;

- розробити інструкцію для працівників щодо дій за сигналом «Увага всім! Повітряна тривога» та провести з ними тренування;

- розмістити на видному місці інформацію для відвідувачів щодо порядку дій за сигналом «Увага всім! Повітряна тривога» зі схемою руху до найближчого укриття;

- забезпечити наявність та готовність системи оповіщення на випадок дій за сигналом «Увага всім! Повітряна тривога»;

- періодично доводити інформацію до відвідувачів щодо дій у разі загрози за сигналом «Увага всім! Повітряна тривога» (гучномовним зв’язком, тощо);

- систематично перевіряти справність системи оповіщення, стан шляхів евакуації;

- за необхідності вжити обмежувальні заходи щодо кількості відвідувачів.

1.1.2 Рекомендації відвідувачам:

- ознайомитися з інформацією щодо дій у разі загрози за сигналом «Увага всім! Повітряна тривога» під час перебування у закладі;

- дотримуватися правил поведінки в місцях масового перебування людей;

- не залишати неповнолітніх дітей без нагляду;

- уважно стежити за сигналами системи оповіщення та оголошеннями адміністрації закладу;

- неухильно виконувати вказівки адміністрації закладу.

1.2. Порядок дій при отриманні сигналу «Увага всім! Повітряна тривога»:

1.2.1. Рекомендації власникам:

- негайно сповістити про це персонал та відвідувачів (у тому числі у формах, доступних для осіб з порушеннями зору та слуху), повідомити місце розташування найближчого укриття (власного aбo за договором з іншим суб’єктом господарювання);

- організувати швидку евакуацію відвідувачів та персоналу;

- перевірити відсутність людей у приміщеннях після евакуації.

1.2.2. Рекомендації відвідувачам:

-у разі оголошення евакуації негайно залишити приміщення зберігаючи спокій;

-під час евакуації не користуватися ліфтами, спускатися сходами, прямувати визначеними маршрутами евакуації до визначених укриттів;

-швидко, без паніки зайняти місце у найближчій захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні, паркінгу, тощо);

-якщо захисної споруди поблизу немає, сховатися за бетонними плитами, бордюром, лягти у заглибленнях землі;

-зберігати спокій, не піддаватися паніці, зберігати здатність швидко і правильно оцінювати ситуацію;

-за необхідності надати допомогу тим, хто її потребує.

IІ. Дії вчителя та відповідальної особи під час проведення навчальних занять.

2.1. Підготовчі заходи.

- заклад освіти заздалегідь повинен:

розмістити покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу;

визначити відповідальних осіб, які після евакуації перевірять заклад на наявність присутніх учнів за межами захисної споруди;

забезпечити супроводження учасників освітнього процесу відповідальними особами з числа працівників освітнього закладу під час евакуації та укриття в захисній споруді;

у разі закріплення за однією захисною спорудою більше одного закладу, здійснити розподіл учасників освітнього процесу за наявними спорудами фонду захисних споруд з урахуванням їх місткості та розташування на місцевості;

- учасники освітнього процесу мають заздалегідь:

бути ознайомлені з місцем розташування споруд фонду захисних споруд, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах;

вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції навчального закладу, які передбачені на випадок отримання сигналу.

2.2. Порядок дій при отриманні сигналу «Увага всім! Повітряна тривога».

-відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення навчального закладу;

-вчитель має миттєво сповістити учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити навчальне заняття;

-відповідальна особа разом із вчителями має скоординувати хід евакуації учнів від класу до захисної споруди (укриття);

-класи, в яких викладають вчителі, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні класу та швидкого залишення кабінету. За можливості учні самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування учні залишають приміщення групами;

-відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. До вчителів, які супроводжують молодші класи, приставити помічників;

-медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги;

-відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній;

-учні або цілі класи, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно до захисної споруди;

-у середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб учні швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі учні займуть свої місця відповідальний за клас повинен перевірити наявність усіх учнів;

-під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.

IІІ. Дії водіїв громадського транспорту

3.1. Підготовчі заходи.

- маршрути евакуації з автотранспорту позначити відповідними покажчиками;

-провести відповідну роботу з автоперевізниками щодо розміщення інформації у транспортних засобах про дії водія та пасажирів у разі оголошення сигналів оповіщення «Увага всім! Повітряна тривога» ;

-розмістити схеми розташування укриттів вздовж маршруту руху транспортного засобу та на зупинках.

3.2. Порядок дій при отриманні сигналу «Увага всім! Повітряна тривога».

- негайно довести сигнал до пасажирів;

- зупиняти рух транспортних засобів, вибравши безпечне місце до найближчої зупинки або розширення проїжджої частини («кишені»), відповідно до Правил дорожнього руху та забезпечити для пасажирів можливість покинути салон рухомого складу шляхом відкривання дверей для подальшого переміщення пасажирів та водія до найближчого укриття (за винятком міжміських перевезень);

- водій автотранспортного засобу, що здійснює пасажирські перевезення (автобус, тролейбус, маршрутне таксі) в межах одного населеного пункту прямує до найближчої зупинки громадського транспорту де інформує пасажирів, про адресу найближчого укриття та припиняє рух маршрутом до отримання сигналу „Відбій повітряної тривоги”;

- водій автотранспортного засобу, який здійснює перевезення громадян на внутрішньо обласних маршрутах, продовжує рух до найближчої зупинки у місті, селищі або селі та забезпечує для пасажирів можливість покинути салон рухомого складу шляхом відкривання дверей для подальшого переміщення пасажирів та водія до найближчого укриття;

- після відбою тривоги водій очікує пасажирів протягом 10 хвилин. Пасажири, які за цей час не встигли повернутися до транспортного засобу, користуються наступним рейсом. Оплата за проїзд повторно в обох випадках не здійснюється;

- у разі знаходження транспортного засобу на кінцевій зупинці, залишатися там до закінчення тривоги. Проте, під кінець зміни або якщо цей час близький до комендантської години, виконати останній рейс. Якщо громадський транспорт перебуває не на кінцевій зупинці, продовжити рух до неї;

- вивести пасажирів з транспортного засобу, у разі наявності маломобільних груп населення організувати за допомогою пасажирів (кондуктора) їх евакуацію.

- відключити електроживлення транспорту від контактної мережі;

- швидко, без паніки зайняти місце у найближчій захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні, паркінгу тощо);

- якщо захисної споруди поблизу немає, сховатися за бетонними плитами, бордюром, лягти у заглибленнях землі.

IV. Дії персоналу закладів з постійним перебуванням літніх людей (будинки престарілих) та осіб з вадами зору та слуху

4.1. Підготовчі заходи:

- адміністрація закладу повинна заздалегідь розробити маршрути евакуації до найближчого укриття (власного або за договором з іншим суб’єктом господарювання) для персоналу та відвідувачів;

- позначити укриття відповідними покажчиками;

- призначити осіб, відповідальних за оповіщення, відкриття дверей запасних евакуаційних виходів, забезпечення порядку під час евакуації, збереження майна тощо;

- розробити інструкцію для працівників щодо дій за сигналом «Увага всім! Повітряна тривога» та провести з ними тренування;

- за кожною особою з вадами зору або слуху, а також за особами, які не можуть самостійно пересуватись закріпити працівника відповідального за евакуацію даної особи;

- розмістити на видному місці інформацію для відвідувачів щодо порядку дій за сигналом «Увага всім! Повітряна тривога» зі схемою руху до найближчого укриття;

- систематично перевіряти справність системи оповіщення, стан шляхів евакуації.

4.2. Порядок дій при отриманні сигналу «Увага всім! Повітряна тривога»:

- негайно сповістити персонал закладу (у тому числі у формах, доступних для осіб з вадами зору та слуху), повідомити місце розташування найближчого укриття;

- переконатися, що повідомлення почули або побачили люди, які мешкають в закладі, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору та слуху, надати їм необхідну допомогу та організувати супровід в укриття;

- організувати евакуацію персоналу та відвідувачів з приміщень;

- перевірити відсутність людей у приміщеннях закладу після евакуації.

V. Порядок дій населення при отриманні сигналу «Увага всім! Повітряна тривога».

5.1. Перебуваючи вдома:

- ввімкнути телевізор чи радіоприймач aбo уточнити інформацію за допомогою доступних Інтернет-ресурсів i ознайомитися з інформацією про характер тривоги;

- за можливості попередити сусідів одиноких людей, які мешкають поруч;

- швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків;

- закрити вікна, вимкнути всі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо);

- взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів i води, особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття;

- у разі відсутності в радіусі 500 м від вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком;

- якщо ви не почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі: подалі від вікон, у коридор – за несучі стіни, або у ванну кімнату (але закрийте рушником дзеркало).

5.2. Перебуваючи на роботі:

- виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій або Інструкцією, яка розроблена керівництвом та діяти за вказівками керівництва;

- швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні).

 

ІНСТРУКЦІЯ

про порядок оповіщення та інформування у разі порушення роботи системи життєзабезпечення

Враховуючи наростаючі системні обстріли та ураження об’єктів критичної інфраструктури області, зокрема енергозабезпечення, та необхідність за умов повного відключення електроенергії (блекауту) проведення оповіщення та інформування населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, повітряних тривог, евакозаходів і відповідних дій населення, коли зробити це існуючими засобами системи оповіщення буде не можливо, використовувати для цих потреб транспортні засоби, обладнані гучномовцями, ГУ НП та ГУ ДСНС у Житомирській області (а також органів місцевого самоврядування (за наявності).

Для цього встановити наступний порядок оповіщення та інформування:

1. Після отримання оперативно-черговою службою пункту управління начальника обласної військової адміністрації від оперативно-чергової служби державного центру управління в надзвичайних ситуаціях ДСНС інформації про повітряні тривоги, загрозу чи виникнення інших надзвичайних ситуацій тощо негайно передавати діючими каналами та засобами зв’язку відповідне повідомлення оперативно-черговим службам ГУ НП та ГУ ДСНС у Житомирській області для залучення спеціальних транспортних засобів, обладнаних гучномовцями, за заздалегідь узгодженими маршрутами у містах, селищах і селах, де дислокується така авто техніка, і ретрансляції відповідних повідомлень про існуючі загрози та відбої цих загроз.

2. Тексти повідомлень готуються завчасно Департаментом з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи обласної військової адміністрації, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та записуються на окремих електронних або оптичних носіях інформації та дублюються в паперовому вигляді.

3. Тривалість звучання повідомлень, що передаються технічними засобами мовлення, повинна становити не менше п’яти хвилин, у разі потреби вони повторюються через кожні 10-15 хвилин. Зазначені повідомлення повинні містити інформацію про характер та місце загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації, можливу зону надзвичайної ситуації, заходи безпеки.

4. Для привернення уваги перед доведенням до населення інформації про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації передається попереджувальний сигнал “Увага всім”, а саме уривчастий звуковий сигнал.    Попереджувальний сигнал “Увага всім” передається гучномовними (сигнально-гучномовними) пристроями транспортних засобів ГУ НП та ГУ ДСНС у Житомирській області. Тривалість звучання попереджувального сигналу становить 5-10 хвилин.

5. Після попереджувального сигналу здійснюється трансляція відповідних повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації, способів та дій захисту від неї.

 • зареєстровано всього 118 випадків захворюванняCOVID-19, показник 9,8 на 100 тис. населення, що на 24% нижче показника попереднього тижня;
 • виявлено 19 випадків серед дітей до 17 років (16%);
 • 34 випадки захворювання (29%) потребували госпіталізації;
 • внаслідок захворювання померла 1 людина;
 • одужало 271 особа;
 • залишаються хворіти 254 чоловіки, показник на 100 тис. населення становить 21,1.

З початку епідемії:

 • всього зареєстровано 214266 випадків, показник 17834,4;
 • захворіло 17950 дітей до 17 років (8%);
 • 31914 осіб знаходились на стаціонарному лікуванні (15%);
 • померло 3655 чоловік;
 • одужало 210357 осіб.

За тиждень вірусологічною лабораторією проведено 166 ПЛР-досліджень для підтвердження діагнозу COVID-19, виявлено 9 позитивних результати (5%).

За даними ДУ «ЦГЗ МОЗ України» загалом по Україні за минулий тиждень зареєстровано 4810 випадків захворювання, показник 12,6 -- що свідчить про подальше незначне зниження захворюваності на 3,6%.

Рівні захворюваності, що перевищують середньообласний показник спостерігаються в Чуднівській, Хорошівській, Романівській, Олевській, Народицькій, Брусилівській, Новоград-Волинській громадах.

Отже, триває подальше зниження захворюваності COVID-19, епідемічна ситуація залишається контрольованою. Обласним центром здійснюється моніторинг за станом захворюваності, проведення ПЛР-досліджень, епідеміологічне розслідування випадків захворювання COVID-19.

ДУ «Житомирський обласний центр

контролю та профілактики хвороб

МОЗ України».

За даними нещодавньої доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), кір становить безпосередню загрозу в усьому світі.

Від початку пандемії COVID-19 рівні охоплення вакцинацією проти кору неухильно знижувалися. У спільній публікації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) і Центрів США з контролю і профілактики захворювань (ЦКПЗ) повідомляється, що у 2021 році рекордно велика кількість дітей у світі (майже 40 мільйонів) пропустили вакцинацію проти кору: 25 мільйонів дітей пропустили першу дозу, і ще 14,7 мільйона - другу дозу. Це означає, що мільйони дітей залишаються вразливими до інфекції.

 kir

Цифри і факти

Кір — одна з головних причин дитячої смертності у світі. Кір має тяжкий перебіг і часто потребує госпіталізації. Може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

• Вірус кору — надзвичайно заразний. Він швидко передається від інфікованої людини до здорової під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. 

На 4–5 день інфікування з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. На 6–12 день з’являються висока температура, нежить, кашель, іноді блювання і пронос. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

• За оцінками, у 2021 році у світі сталося близько 9 мільйонів випадків захворювання на кір і 128 000 випадків смерті від нього. У 22-х країнах сталися великомасштабні та руйнівні спалахи хвороби.

• Для забезпечення популяційного імунітету від кору необхідно забезпечити охоплення двома дозами вакцини на рівні 95% або більше. У світі цей показник значно нижчий: першу дозу вакцини проти кору отримують тільки 81% дітей, а другу дозу - тільки 71% дітей. З 2008 року це найнижчі показники охоплення першою дозою вакцини проти кору у світі, хоча рівні охоплення варіюються в різних країнах.

• За 6 місяців 2022 року в Україні лише 39,7% дітей в 12 місяців отримали свої дози щеплення проти кору, паротиту та краснухи. В 6 років охоплення щепленнями має показник – 40,7%. Цього недостатньо для безпеки громадського здоров’я.

• Спалахи цього захворювання мають циклічний характер і відбуваються в Україні кожних чотири-п’ять років. Попередній спалах був зафіксований 2017–2019-го. Згідно з епідпрогнозом та враховуючи періодичність, у 2023-2024 роках є ризик спалаху захворюваності на кір.

Вакцинація – єдиний ефективний захист

• В Україні вакцинація від кору передбачена Національним календарем щеплень і її можна зробити безоплатно. Для цього використовують комплексну вакцину від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна і ефективна. Для найкращого захисту дитина повинна отримати дві дози КПК вакцини (у 12 місяців і 6 років життя).

• У листопаді в регіони України доставлено вакцину КПК, яка захищає від кору, паротиту та краснухи. Йдеться про 196 тисяч доз вакцини, отриманих у рамках гуманітарної допомоги від MSD. Загалом 23 українські регіони отримали вказану вакцину відповідно до потреби.

• Батьки дітей, які пропустили щеплення, можуть просто звернутися до свого педіатра або сімейного лікаря та спланувати візит. Для внутрішньо переміщених осіб не потрібно укладати нову декларацію з лікарем – достатньо просто прийти до медичного закладу. 

Відділ комунікації, організаційної та інформаційно-роз’яснювальної роботи ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

В зв’язку з агресією, яку розв’язала російська федерація, а також нанесенням ракетних ударів по критичній інфраструктурі України, було пошкоджено ряд об’єктів, що забезпечують життєдіяльність громади.

На випадок відсутності електро- та газопостачання звертаємо увагу на недопущення використання газобалонного обладнання в багатоквартирних будинках, адже це може призвести до вибуху чи виникнення пожежі. Мешканці багатоквартирних житлових будинків, будь-ласка завчасно продумайте запасний варіант евакуації на випадок повного блекауту (відсутності електро-, водо-, газопостачання та водовідведення).    

Окрім цього, звертаємо увагу жителів приватного сектору про дотримання правил безпечного використання пічного опалення.

Бережіть себе, рідних і близьких та дотримуйтесь правил безпеки.

Виконавчий комітет Коростишівської міської ради