• Інспектор праці

Роз’яснення Держпраці щодо збільшення покарання за порушення трудового законодавства у 2019 році

Із зростанням з 1 січня 2019 року мінімальної заробітної плати   зростуть і штрафні санкції за порушення законодавства про працю.

За найбільш серйозні порушенням недобросовісним роботодавцям доведеться розпрощатися з немаленькою сумою.

Наприклад, за використання нелегальної праці, відповідно до статті 265 КЗпП, передбачена відповідальність у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного незадекларованого працівника, і з 2019 року вона становитиме 125 тис.190 грн.

Роботодавцям варто звернути увагу, що при виявленні одного нелегального працівника,  доведеться заплатити штраф,  якого б вистачило на сплату ЄСВ за цього ж працівника більше ніж на 11 років.

З метою недопущення порушень трудового законодавства інспекторами праці у 2018 році було здійснено більше 36 тис. відвідувань інформаційного характеру,  під час яких роботодавців та працівників було поінформовано  про найбільш ефективні  способи дотримання законодавства про працю.

Тож, у  наступному році роботодавцям потрібно ґрунтовно задуматися над офіційним працевлаштуванням власних працівників, адже економічну вигоду від використання задекларованої праці та сплати усіх належних податків і зборів видно неозброєним оком.

Сума штрафних санкцій згідно статті 265 КЗпП України станом на 01.01.2019

(мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2019 становить 4173 грн)

Вид порушення Сума штрафних санкцій
Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків 125 190 грн
Порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі 12 519 грн
Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці 41 730 грн
Недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”“Про альтернативну (невійськову) службу”,  “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” 41 730 грн
Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні 12 519 грн.
Вчинення дій, передбачених абзацом шостим цієї частини, при проведенні перевірки з питань виявлення порушень, зазначених в абзаці другому цієї частини 417 300 грн
Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами 4173 грн