Бюро правової допомоги інформує: Як не стати заручником банківських маніпуляцій.

Як не стати заручником банківських маніпуляцій – у новому випуску телепрограми «Я МАЮ ПРАВО!»

Дата публікації: Середа, 26 грудня 2018, 14:30

Міністерство юстиції України презентувало новий випуск телепрограми «Я МАЮ ПРАВО!» про захист прав споживачів. Випуск створений за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги.
        Чи брали ви хоча б раз споживчий кредит? З чергового випуску програми «Я МАЮ ПРАВО» ви дізнаєтеся, які права має споживач та як не стати заручником банківських маніпуляцій.

Споживач повинен знати:

· законодавством забороняється у будь-який спосіб ускладнювати прочитання споживачем інформації про споживчий кредит, у тому числі шляхом її друкування шрифтом меншого розміру, ніж основний текст, злиття кольору шрифту з кольором фону тощо;

· якщо договором про споживчий кредит передбачена змінювана процентна ставка, кредитодавець зобов’язаний письмово повідомити споживача про зміну такої ставки не пізніш як за 15 календарних днів до дати, з якої застосовуватиметься нова ставка;

· сукупна сума неустойки (штраф, пеня) не може перевищувати половини суми, одержаної споживачем за договором, і не може бути збільшена за домовленістю сторін.

Ще більше інформації на цю теми на прикладі реальної життєвої ситуації можна дізнатися з матеріалів випуску.

Інформер програми можна переглянути: https://bit.ly/2CAkSbJ

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до звертайтесь до відділу «Коростишівське бюро правової допомоги» Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за тел. 5-06-26 або за адресою вул. Соборна площа, 18.

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).