Увага! Заборона вилову риби у 2023 році

ryba

Заборона на рибалку у 2023 році несе в собі важливу мету - збереження водних ресурсів. Місця нересту щорічно змінюються, і їх позначають на інтерактивних картах, які можна завантажити та моніторити інформацію про місця, де дозволено здійснювати риболовлю протягом року, та де не можна, через проведення нересту. Весняна нерестова заборона в Україні поширюється на лов риби з човна, використання остроги, буйка, павука, лов за допомогою струму, лов на електровудки. Також слід врахувати, що заборона поширюється на вилов видів риби, яких занесено до Червоної книги, за таким порушенням слідує штраф. Заборонено також ловити рибу із застосуванням вибухових, отруйних речовин, вогнепальної зброї, колючих предметів.

Ловити рибу можна цілий рік і будь-якої доби. Але перш ніж вирушити на рибалку слід знати всі нюанси, так, наприклад, у період нересту не всю рибу можна ловити. На платних водоймах вам також розкажуть, яку рибу можна ловити, а яку потрібно відпустити. Рибалки і самі повинні знати в які періоди рибу ловити не можна, тому що щороку історія повторюється, і досвідчені рибалки давно вже знають наперед усі обмеження.

Риболовля у 2023 році під час військового стану. Додаткові правила.

Не можна рибалити у комендантську годину. Не можна пересуватися на малогабаритних плавзасобах із вудками під час комендантської години.

Рибалка дозволяється тільки з використанням вудки та гачка №10, а також з видною блешнею. Не перевищувати кількість 5 гачків на вудці, в загальнодоступних місцях, і не більше 10 штук на платних водоймах. Допустима до вилову вага риби становить 3 кілограми на одну людину протягом доби, і креветок - 1 кілограм.

Для кожного регіону України індивідуальні обмеження, діапазон заборонених до риболовлі дат також у кожної області свій. Так Житомирська область затвердила у 2023 році терміни весняно-літньої нерестової заборони на лов водних біоресурсів (включаючи першу та останню дати):

- у водосховищах - з 01 квітня по 09 червня 2023 р.;

- у річках та їх кореневих водах - з 01 квітня по 20 травня 2023 р.;

- у придаткових водах - з 01 квітня по 30 червня 2023 р.

Державні обласні служби проводять жорсткий контроль над тим, щоб рибалки дотримувалися встановлених законом термінів заборони, щоб риба змогла розмножуватися, привести своє потомство і збільшити свою популяцію.

Крім того нагадуємо, що з 01 грудня 2022 року до 30 червня 2023 року включно встановлюється заборона на будь-який лов річкових раків.

Детальніше ви можете дізнатися про кожен заборонений період на офіційному сайті - https://darg.gov.ua де кожен рік визначається кожен з періодів відповідно по областях України.