Національний конкурс «БЛАГОДІЙНА УКРАЇНА»

Національний конкурс «Благодійна Україна» - щорічний Всеукраїнський конкурс, заснований Всеукраїнською благодійною організацією «Асоціація благодійників України» з метою розвитку ефективного соціально- орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та практик.

Це єдиний діючий загальнонаціональний проект із відзначення благодійників та найефективніших благодійних ініціатив в українському суспільстві, який розпочав свою історію у 2007 році з конкурсу «Благодійник року», а в розширеному форматі конкурсу «Благодійна Україна» - проводиться з 2012 року. За підсумками конкурсу кращих благодійників, волонтерів та меценатів країни, найефективніші доброчинні ініціативи відзначають унікальною нагородою - бурштиновим «Ангелом добра». «Ангел добра» - скульптура янгола з кераміки, із оздобленням сонячним камінням бурштином, який легально видобувається «Асоціацію Бурштиновий світ» на родовищі у Рівненській області. За роки проведення Конкурс став знаковою подією у суспільному житті нашої країни.

Метою конкурсу є всебічна підтримка волонтерського та благодійного руху України, популяризація благодійництва та волонтерства, визнання українського волонтерства як унікального явища сьогодення; сприяння розвитку благодійництва, як національної традиції, узагальнення і поширення інформації про кращі практики у сфері благодійництва.

Оргкомітетом Конкурсу визначаються 25 конкурсних номінацій, за якими проводиться відбір, оцінювання конкурсних заявок та визначення переможців:

Основні колективні номінації:
1. Благодійність великого бізнесу. 11. Благодійність в соціальній сфері.
2. Благодійність середнього та малого бізнесу. 12. Благодійність в сфері екології та охорони довкілля.
3. Корпоративна благодійність. 13. Благодійність в захисті України.
4. Колективне волонтерство. 14. Благодійність неурядового сектору.
5. Всеукраїнська благодійність. 15. «Добро починається з тебе».
6. Регіональна благодійність. 16. Молодіжні благодійні ініціативи.
7. Місцева благодійність. 17. Благодійна акція року.
8. Благодійність в охороні здоров’я. 18. «Платформа добра».
9. Благодійність в освіті та науці. 19. «Інновації в благодійності».
10. Благодійність в культурі та мистецтві.
Індивідуальні номінації: 22. Менеджер року у сфері доброчинності.
20. Благодійник року.
21. Волонтер року.
Спеціальні номінації
23. Народний благодійник. 25. Допомога з-за кордону.
24. Медіа і благодійник.

Кожна конкурсна заява оцінюється незалежною Національною експертною радою. Рішення Національної експертної ради щодо визначення переможців та лауреатів оголошується на офіційній урочистій церемонії, яка традиційно проводиться у Києві навесні наступного року від оголошення початку Конкурсу.

У 2021 році організатори Конкурсу отримали 1163 конкурсні заявки, що є найвищим показником за всю історію проведення Конкурсу. Переможці Конкурсу та лауреати були визначені у всіх 25 конкурсних номінаціях.

Регіональні церемонії нагородження переможців Конкурсу проведені у 11 областях (у Львівській, Одеській, Хмельницькій, Житомирській, Херсонській, Київській, Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Харківській та Миколаївській).

Проведенням, презентацією, популяризацією та обранням переможців Національного конкурсу «Благодійна Україна» займаються керівні органи: Організаційний комітет, Наглядова рада, Національна експертна рада, Медіа- рада та Ділова рада.

Організаційний комітет очолює Олександр Максимчук - президент Асоціації благодійників України.

До складу Наглядової ради входять:

Анжеліка Рудницька - співачка, мисткиня, журналістка, волонтерка, громадська діячка. Голова Наглядової ради;

Іван Малкович - поет, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»;

Марія Бурмака - народна артистка України, співачка;

Сергій Фоменко - співак, лідер музичного гурту «Мандри»;

Ірма Вітовська-Ванца - акторка, волонтерка;

Лариса Білозір - народна депутатка України, громадська діячка;

Іванна Климпуш-Цинцадзе - народна депутатка України Верховної Ради IX скликання, Голова Комітету ВР з питань інтеграції України до ЄС;

Ірина Борзова - народна депутатка України, громадська діячка.

Додаткову інформацію про конкурс можна отримати на офіційному сайті https://blagoukraine.org/ , https://vboabu.org.ua/ , https://bit.ly/3nEnJrJ .

Facebook: BlagodijnaUkraina

Оргкомітет конкурсу: тел. +38 (067)16 40411,