Інформація для одиноких осіб, які досягли 80 років щодо порядку призначення допомоги на догляд

Управління соціального захисту населення та охорони здоров’я Коростишівської міської ради інформує жителів громади, що постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 №663, яка опублікована 31.07.2020 року, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 №261, якою затверджений Порядок призначення і виплати соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд.

Прийнятими змінами доповнено перелік осіб та умови надання цим особам державної соціальної допомоги на догляд.

Згідно п.13 п.п.6 Порядку №261 зі. змінами державна соціальна допомога на догляд (далі - допомога на догляд) призначається одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду та одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Право на призначення допомоги мають особи, які:

• є одинокими, тобто не мають працездатних родичів, зобов’язаних за законом їх утримувати (відповідно до статті 202, 266 Сімейного Кодексу України повнолітні дочка, син, внуки, правнуки зобов ’язані утримувати батьків, бабу, діда, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги);

• досягли 80-річного віку;

• згідно висновку ЛКК потребують постійного стороннього догляду;

• одержують пенсію відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Для призначення державної соціальної допомоги на догляд подаються такі документи:

• заява за формою, встановленою Мінсоцполітики;

• декларація про доходи та майновий стан осіб для призначення соціальної допомоги за формою, встановленою Мінсоцполітики;

• висновок лікарсько-консультативної комісії, де обов’язково повинно бути зазначено, що заявник потребує постійного стороннього догляду.

• паспорт громадянина України;

• довідка про присвоєння реєстраційного номера платників податків

• інформацію про рахунок в банку, для перерахування допомоги на догляд чи в заяві зазначити про виплату допомоги на догляд за місцем проживання одержувача допомоги

• інформація про склад сім’ї чи про віднесення особи до одиноких осіб зазначається в декларації про доходи та майно особи, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги.

Допомога на догляд призначається з дня звернення, але не раніше досягнення 80-річного віку на період призначення пенсії. Особам, які одержують надбавку до пенсії на догляд, за бажанням, замість зазначеної виплати може бути призначена допомога на догляд.

Розмір допомоги складає 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: з 01.07.2021 року - 741,60 грн., з 01.12.2021 року - 773,60 грн.

Допомога не призначається:

• особам з інвалідністю, які отримують соціальні виплати, що призначаються для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я на виробництві відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;

• особам, які отримують щомісячні компенсаційні виплати на догляд, призначені органами соціального захисту.

Інформацію щодо оформлення допомоги на догляд можна отримати за телефоном: (04130)50052 управління соціального захисту та охорони здоров’я Коростишівської міської ради.