Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує

НІТРАТИ У РАННІХ ОВОЧАХ ТА ФРУКТАХ!
З настанням весни на споживчому ринку з’являється все більше ранньої овочевої продукції. Проте перша парникова зелень і овочі можуть призвести до важких отруєнь через перенасичення організму пестицидами та нітратами, що містяться у певних кількостях в овочах, фруктах, вирощених у «прискореному режимі».
Коростишівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує, що за наданою інформацією лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на Кооперативному ринку м. Коростишів в період з 02 по 08 травня 2019 року проведено 135 досліджень ранніх овочів.
В овочах (кабачок, капуста, молода картопля виявлено перевищення гранично-допустимих концентрацій по вмісту нітратів: кабачок – 700-1156 мг/кг, при нормі 400 мг/кг; капуста – 1071-1281 мг/кг, при нормі до 800 мг/кг; картопля молода - 273 мг/кг, при нормі до 240 мг/кг.
Продукція (овочі з перевищенням гранично-допустимих концентрацій) повернута власникам для знищення.
Коростишівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області рекомендує покупцям:
• купуйте овочі та фрукти в спеціалізованих місцях торгівлі, в жодному разі не на узбіччі заміської траси чи стихійному ринку;
• не соромтеся запитати у продавця висновок лабораторної перевірки його продукції. У такому документі повинно бути вказано вміст нітратів, пестицидів, солей важких металів, радіонуклідів у кожній конкретній партії;
• купуйте овочі та фрукти натурального вигляду: вони не повинні бути надмірно великі, надзвичайно яскравого забарвлення, блищати, ніби відполіровані;
• під час купівлі овочів майте на увазі, що мінімальний вміст нітратів частіше буває в овочах середнього розміру.snimok 10 3