Україна бере участь у проєкті «Дунайська регіональна програма 2021-2027»

У листопаді 2022 р. Європейська Комісія затвердила програму Interreg «Дунайська регіональна програма 2021-2027». Загальний бюджет Програми складає 268 млн євро. Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.

Пріоритетами співпраці в рамках Програми є:

• «Розумніший Дунайський регіон», спрямований на розвиток інновацій та технологій, формування навичок для смарт-спеціалізації та підприємницької діяльності;
  • «Зеленіший, низьковуглецевий Дунайський регіон», спрямований на відновлювані джерела енергії, адаптацію до змін клімату, покращення водних ресурсів, біорізноманіття;
  • «Більш соціальний Дунайський регіон», спрямований на доступний ринок праці, знання, освіту, соціально-економічний розвиток через спадщину, культуру та туризм;
  • «Краще управління співпрацею», спрямований на посилення спроможності територіального управління.

Країнами-учасниками Програми є Австрія, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Німеччина, Угорщина, Румунія, Словаччина, Словенія, Боснія і Герцеговина, Молдова, Чорногорія, Сербія та Україна. Детальніше з можливостями Програми можна ознайомитися за посиланням: https://www.interreg-danube.eu/ .

Організатори вирішили відкрити доступ до участі у конкурсах проєктів потенційним партнерам з усіх регіонів України. Відкриття другого конкурсу проєктних пропозицій у рамках Програми стартує 2 жовтня 2023 року.

Секретаріат Кабінету Міністрів України, який виконує функції Національного органу управління, разом з Органом управління Програми планують проведення інформаційних днів з метою популяризації можливостей Програми та сприяння активній участі українських партнерів.

Заінтересованими учасниками можуть бути державні органи, органи місцевого самоврядування, територіальні громади, наукові інститути, навчальні заклади, агенції регіонального розвитку, природні парки, інші неприбуткові організації в Україні.

Потенційним учасникам до 10 серпня 2023 року слід заповнити Google-форму, розміщену за посиланням.

region